Masaż Leczniczy i Relaksacyjny

Iwona Palka

Fizjoterapeuta, certyfikowana masażystka

Masaż oddziałuje na ciało pacjenta poprzez powłokę ciała (skórę, tkankę podskórną, mięśnie itd.), a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrz wydalniczy do narządów wewnętrznych włącznie.

Łączy w sobie techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego,wzmaga krążenie krwi, poprawia krążenie limfy, uspokajający wpływ na funkcjonowanie systemu nerwowego.
Dostosowany do indywidualnych odczuć masowanego, celem jest pełna relaksacja osoby masowanej i jej wyciszenie.
Zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążenia organizmu ćwiczeniami.
Masaż gorącymi kamieniami działa fizjoterapeutycznie. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, i jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji.
Masaż wykorzystuje kojące działanie ziół i ciepło w celu rozluźnienia bolących mięśni, ujędrnienia skóry i oczyszczenia jej z toksyn. Poprawia krążenie krwi i limfy, pobudza przemianę materii. Działa przeciwbólowo i rozluźniająco na mięśnie i stawy. Zabieg pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej.
Dzięki współpracy ciała fizycznego i energetycznego, tajski masaż daje efekt terapeutyczny. Pomaga złagodzić takie objawy jak: bóle pleców, artretyzm, bóle głowy, problemy przewodu pokarmowego, problemy menstruacyjne i menopauzalne, problemy związane ze stresem jak również zapewnia ogromny relaks. Zwiększa się krążenie krwi i limfy, stymulowane są narządy wewnętrzne, wzmacnia się system odpornościowy, przywraca się równowaga układu hormonalnego, usuwane SA toksyny z organizmu. Ponadto stosowane ćwiczenia rozluźniające i pozycje izolowane pomagają zwiększyć ruchomość stawów i ich elastyczność.
Masaż wywodzący się z wysp hawajskich. Masaż lomi lomi pozwala na odczucie błogości, relaksu i zadowolenia duszy oraz ciała. Zapewnia odprężenie i zaspokaja potrzebę kontaktu fizycznego. Wykonuje się go dłońmi lub przedramionami.
Pochodzących z wyspy Bali łączy różne metody, takie jak aromaterapia i indonezyjski masaż relaksacyjny, a także akupresura, ayurweda oraz refleksoterapia. Dzięki takiemu zestawieniu technik, masaż balijski nie tylko koi nerwy i odpręża umysł, ale także zmniejsza bóle mięśni i relaksuje ciało.


Copyright 2019 RE-MED.com.pl

Realizacja: MANT - tworzenie i pozycjonowanie stron www